Wystawy czasowe

wystawy czasowe prezentowane aktualnie w muzeum pana tadeusza

SENSO-litera. Wystawa edukacyjna dla dzieci
6 lipca–8 września 2019

Wystawa edukacyjna SENSO-litera to przestrzeń przyjazna dzieciom, która pozwoli odkryć litery na wiele sposobów dzięki naszym zmysłom – będziemy litery wąchać, dotykać, poruszać, wyobrażać… co tylko przyjdzie nam do głowy! W każdą sobotę zapraszamy rodziny do przyłączenia się do naszych twórczych warsztatów, w trakcie których wspólnie odkryjemy kolejne możliwości nie tylko liter, ale też nasze własne. Razem będziemy przedstawiać, słuchać, tworzyć, a nawet tańczyć!

Wystawa SENSO-litera skierowana jest głównie do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem liter oraz do każdego, kto wierzy, że litery to coś więcej niż znaki na papierze.

Ekspozycja prezentowana od 6 lipca do 8 września 2019 w Muzeum Pana Tadeusza, dostępna na poziomie 0, przyjazna dla wózków dziecięcych oraz dla dzieci z niepełnosprawnościami. Wstęp wolny.

__________________________________________________________

KTO TY JESTEŚ?
14 czerwca–31 sierpnia 2019

Wystawa w ramach Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej

W 2018 roku obchodziliśmy stulecie niepodległości w Polsce. By upamiętnić to ważne historyczne wydarzenie powstała wystawa skierowana do najmłodszej publiczności – do dzieci, ale także ich rodziców i opiekunów. Wystawa „Kto ty jesteś?” odpowiada na pytania, czym są: Polska, ojczyzna, niepodległość, patriotyzm, życie w wolnym kraju, tożsamość narodowa, dziedzictwo, możliwość przekazywania i pielęgnacji tradycji rodzimych.

Wystawa składa się z prac polskich autorów tworzących dla dzieci. Do projektu zostali zaproszeni graficy.

Język ekspozycji i jej interaktywność dostosowane są do dzieci w wieku 7–12 lat, ich ciekawości i odczuwania wystawy wszystkimi zmysłami.